Łóżko rehabilitacyjne – czy warto je kupić?

Każdego mogą dopaść przeróżne choroby, a wypadki również chodzą po ludziach. Najważniejsza w chwili zdrowienia jest rehabilitacja, pozwalająca na powrót do zdrowia – pełny lub przynajmniej częściowy, a wszystko uzależnione jest od konkretnego przypadku, jak również od skuteczności ćwiczeń. Dlatego należy mieć ze sobą możliwie jak najlepszy sprzęt rehabilitacyjny – w tym łóżko rehabilitacyjne, które przeznaczone jest do długoterminowej opieki medycznej.

Tego rodzaju produkt zniesie nawet duże obciążenia. Występuje też w kilku modelach, by każdy mógł dostosować odpowiedni dla konkretnej osoby czy zakresu przewidzianych potrzeb. Podobne łóżko pozwala na manualne sterowanie nim – na przykład wysokością nachylenia oparcia, czy też regulacją podnóżka. Do tego dochodzi leże regulowane dwustopniowo, jak też barierki i wysięgniki, które należą do standardowego wyposażenia i które pozwalają na wygodne użytkowanie łóżka przez osobę chorą. Umożliwiają też skuteczną rehabilitację osoby leżącej.
Sprzęt może być stosowany nie tylko w szpitalach, ale i w domach. Ułatwia bowiem opiekę, a dla chorych jest gwarancją bezpieczeństwa. Pozwala również przechodzić w spokoju rekonwalescencję. Łóżko jest na kółkach, co oczywiście umożliwia jego wygodny transport oraz przemieszczanie chorego. Razem z materacem przeciwodleżynowym będzie stanowiło zwartą całość, pozwalającą na dochodzenie do zdrowia bez konieczności przekładania z boku na bok, by uniknąć odleżyn. Byłoby to oczywiście problematyczne tak dla zdrowia chorego, jego wygody, jak i dla opiekuna osoby chorej.